Některé strany vláda navrhuje rozpustit

Celkem osm politických stran nebo hnutí má mít pozastavenou činnost nebo bude rozpuštěno. Tento návrh schválila vláda a odešle jej Nevyššímu soudu. Vláda má dnes rozhodnout také o dokončení převodu majetku krachovalé IPB na Československou obchodní banku. Ministerstvo financí k tomu navrhuje několik nutných opatření, kterými se celá transakce uzavře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

IPB banka | Foto: Jan Rosenauer

Vláda má dnes rozhodnout o dokončení převodu majetku krachovalé IPB na Československou obchodní banku. Ministerstvo financí k tomu navrhuje několik nutných opatření, kterými se celá transakce uzavře. Před jednáním vlády ale ministerstvo, jak prohlásila jeho mluvčí Vladimíra Říhová, nehodlá konkrétní kroky zveřejňovat.

Mluvčí pouze prozradila termín, kdy má být celá věc uzavřena. "Vládě je předkládán návrh na uzavření a vypořádání celé transakce vládou do konce června 2002," uvedla pro Český rozhlas 1 - Radiožurnál Vladimíra Říhová.

Přehrát

00:00 / 00:00

V.Říhová: Termín dokončení

Problematické úvěry na Českou Konsolidační agenturu by podle jejího ředitele Pavla Řežábka měla Československá obchodní banka převést nepozději do 19. června. Další protahování je prý pro stát nepřijatelné.

Celkem osm politických stran nebo hnutí má mít pozastavenou činnost nebo bude rozpuštěno. Tento návrh schválila vláda a odešle jej Nevyššímu soudu. Soud by měl rozhodnout až po volbách - tedy přibližně v listopadu tohoto roku. Podle mluvčího kabinetu Libora Roučka strana Národní prosperity, Republikáni, České sociálně-demokratické hnutí, Českobudějovická nezávislá nová volba a Nové hnutí nesplnily svou zákonnou povinnost předložit úplnou zprávu o svém hospodaření, a proto by jejich činnost měl soud pozastavit.

Milan Kopp, Andrea Skalická Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme