Otestujte dítě na přítomnost drog, vyzývají policisté. Zdarma a anonymně

Strážníci v Třinci začali zájemcům vydávat testy na drogy. Měly by posloužit například rodičům, kteří chtějí zjistit, jestli jejich dítě s drogami experimentuje. Test si mohou vyzvednout zdarma, anonymně a v kteroukoliv dobu na služebně městské policie.

Třinec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marihuana - tráva - kouření marihuany - cannabis | Foto: CC BY-NC-SA 2.0, Len Hurtado

„Sady máme uložené na dispečinku, aby byly kdykoli po ruce. V malém sáčku je kontrolní proužek, který se ponoří do skleničky s močí. Pak se proužek položí do vodorovné polohy a podle přiloženého návodu si to skutečně každý laik vyhodnotí, zda je ten test pozitivní, nebo negativní," vysvětluje ředitel třinecké městské policie Josef Kuźma.

Operace Kiwi. Policie rozbila gang, který stál za výrobou několika tun drog

Číst článek

Zatím si test vyzvedl jen jeden rodič, ale s přicházejícími prázdninami a rizikovějším obdobím policie předpokládá, že zájem bude narůstat. Vyzvednout si sadu lze cela anonymně a strážníci se na žádné další podrobnosti neptají, nechtějí totiž případné zájemce odradit.

Jednorázové testy umí odhalit nejčastěji užívané drogy jako je marihuana nebo pervitin. Například v Orlové minulý rok testovali žáky na drogy přímo ve školách. V Třinci sázejí na rodiče a výsledky slouží jen pro jejich potřebu.

„Očekáváme minimálně rok testování. Pokud pak nebude o drogové testy zájem, i tak si myslím, že samotná kampaň napomohla protidrogové prevenci," říká nezávislý místostarosta Třince Radim Kozlovský.

Iva Havlíčková, ph Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme