Otevřený dopis premiéru Grossovi

Zástupci Vysokých škol a Akademie věd donesli do Poslanecké sněmovny otevřený dopis, v němž požadují demisi premiéra Stanislava Grosse. Pod petici se podepsalo 80 lidí, zejména z ČVUT, Univerzity Karlovy a Akademie věd, a za premiéra ji převzal jeho asistent.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

S. Gross | Zdroj: ČTK

Podle signatářů chybí premiérovi mravní postoje i dostatek kompetencí, které jsou pro předsedu vlády této země podstatné a není tedy kompetentní k tomu, aby vykonával svoji funkci.

Také podle Petra Reimera z Fyzikálního ústavu Akademie věd by měl Stanislav Gross odstoupit: "Vystupování pana premiéra v poslední době podle našeho názoru ukázalo určitou nekultivovanost a vytvořilo atmosféru, která podle nás je příliš pokleslá. Myslíme si, že pan premiér není kompetentní k tomu, aby vykonával tak vysokou funkci."

Další podpisy mají iniciátoři akce přislíbeny. Otevřený dopis není iniciativou škol, ale jednotlivců.

Premiér, kvůli jehož majetkovým poměrům je další osud kabinetu už několik týdnů nejistý, se veřejně občanům omluvil za způsob, jakým vysvětloval své osobní záležitosti. Při té příležitosti oznámil, že příští měsíc představí společenskou smlouvu, která má pomoci zlepšit ekonomickou i sociální situaci.

Milan Kopp, Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme