Pokračuje soud s prokurátorkou Milady Horákové

U městského soudu v Praze dnes druhým dnem pokračuje jednání s bývalou prokurátorkou Ludmilou Brožovou Polednovou. Ta před padesáti sedmi lety poslala na šibenici ve zinscenovaném procesu Miladu Horákovou. Čelí proto obvinění ze spolupachatelství vraždy a hrozí jí až patnáct let vězení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

v soudní síni | Foto: Nejvyšší soud

Líčení dnes bude pokračovat promítáním filmů a poslechem nahrávek pořízených při procesu. Jednání bylo naplánované do zítřka, ale obhajoba Polednové trvá na výslechu svědka Milana Moučky.

O jeho roli v tehdejším procesu nám víc řekla historička a autorka knihy o Miladě Horákové Zora Dvořáková: "V ruzyňské věznice byly dvě skupiny vyšetřovatelů, kteří měli zatčené postupně vyšetřovat a dávat dohromady podklady. A on byl vedoucím sektoru B, čili on sám byl asi třikrát přítomen, když Milada Horáková byla před vyšetřovatelem."

Soud otevřel případ justiční vraždy Milady Horákové po sedmapadesáti letech. Jaký význam by měl po takové době případný rozsudek, řekl poslední žijící odsouzený v procesu s Horákovou Josef Lesák. "Má to smysl, poněvadž se nenaskytlo v této zemi dostatek vůle, aby zločiny, které byly spáchány komunisty, byly řádně prošetřeny a potrestány okamžitě, když se komunistický režim zhroutil."

Více se dočtete ZDE.

Milan Kopp, Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme