Policie zadržela podezřelého z vydírání rodičů zmizelé dívky

Plzeňští policisté dnes zadrželi muže, kterého podezírají z vydírání rodičů ztracené devítileté holčičky z Troji. Posílal jim textové zprávy, ve kterých požadoval 250 tisíc korun za informace o dívce a tvrdil v nich, že ví, kde se nachází.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie ČR. Ilustrační foto | Foto: Tomáš Adamec

Kriminalisté z jižního Plzeňska začali po vyděrači pátrat 19. listopadu a jak potvrzuje Libor Pilař z územního odboru Plzeň-jih, byli úspěšní.

„Již v pátek v odpoledních hodinách zavedlo kriminalisty pátrání do chatové oblasti nedaleko obce Stod. Tam strážci zákona zadrželi 24letého muže z Plzně, který se následně k činu doznal. Policisté zjistili, že utiskovatel zaslal otci pohřešované dívky na mobilní telefon celkem 94 textových zpráv,“ řekl Libor Pilař.

Dodal, že na základě získaných informací zahájil komisař Služby kriminální policie a vyšetřování trestní stíhání pro trestné činy útisk a podvod ve stadiu pokusu. Za ty hrozí pachateli až dva roky odnětí svobody.

Kriminalisté dali podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby, neboť se obávají, že by uprchl nebo se skrýval.

Devítiletá dívka zmizela 13. října v pražské Troji. Její rodiče nabídli odměnu 3,5 milionu korun tomu, kdo ji zachrání, nebo za informace vedoucí k člověku, který stojí za jejím zmizením.

Jana Kosová, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme