Poslanec Šeich připouští, že řídil pod vlivem alkoholu

Poslanec ODS David Šeich připouští, že před tím, než ve čtvrtek v noci usedl za volant svého auta, pil alkohol. Odmítá ale, že by v krvi měl asi 2,4 promile alkoholu tak, jak to ukázala orientační dechová zkouška. Šeicha zastavila hlídka brněnské městské policie ve čtvrtek asi hodinu po půlnoci, když jel v protisměru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

silniční kontrola | Foto: Jan Rosenauer

David Šeich ve svém prohlášení řekl, že onen večer před jízdou vypil skleničku alkoholu při jídle. Řídit ale měl až po delší době potom, a proto naprosto odmítá výsledek dechové zkoušky, který podle něj neodpovídá realitě. Za svůj čin je nicméně připraven nést odpovědnost.

"Jsem připraven přijmout relevantní trest, jakýkoliv relevantní trest jako každý jiný občan. Myslím si, že je podstatné, že se vzdávám jakýchkoliv možností spojených s poslaneckou imunitou a jsem připravený přijmout takový spravedlivý trest, který se prokáže," vyjádřil se poslanec.

Poslanecký průkaz prý Šeich použil pouze jako průkaz totožnosti. Další podrobnosti zatím poslanec nechtěl uvést, protože je podle něj důležité celou věc důkladně prošetřit a nechce ovlivňovat vyšetřování. Veřejnosti i médiím se omluvil za prohlášení, která dosud zazněla z jeho úst v souvislosti s případem.

Šeich po příjezdu hlídky republikové policie odmítl opětovné dýchání, odepřel poskytnout krev a moč. Policisté z něj údajně cítili alkohol. Když mu byla zakázána další jízda, odešel. Za postup, jaký zvolil Šeich, hrozí před přestupkovou komisí pokuta od 25 do 50 tisíc korun a odebrání řidičského průkazu na rok až dva.

Veronika Malá, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme