Při požáru pily v Lučanech nad Nisou se zranili čtyři lidé. Hasiči odhadují škody na 17 milionů

Na 17 milionů korun odhadli hasiči předběžně škody po nočním požáru pily v Lučanech nad Nisou na Jablonecku, uchránit se podařilo majetek za dalších 15 milionů. Zdravotníkům hasiči předali čtyři zraněné, jednoho museli ještě před jejich příjezdem resuscitovat, řekla v úterý mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Jaroslava Benešová. Příčiny požáru zatím hasiči neznají.

Lučany nad Nisou (Jablonecko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár pily v Lučanech nad Nisou

Když hasiči dorazili na místo požáru, hořela pila v plném rozsahu (ilustrační foto) | Foto: Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje | Zdroj: Twitter

Hasiči zatím podle Benešové zásah neukončili, zůstávají na místě, dohledávají skrytá ložiska a oheň dohašují.

Podle mluvčího zdravotnické záchranné služby Michaela Georgieva bylo na místě pět lidí, jeden ale ošetření odmítl. „Čtyři zranění se nadýchali kouře, proto jsme jednoho převezli do hyperbarické komory v Liberci a další tři dopravily sanity v doprovodu lékaře do větší hyperbarické komory nemocnice v Kladně,“ dodal.

Požár pily byl podle Benešové na operační středisko hasičů nahlášen dvě minuty před 23.00. Když hasiči dorazili na místo, hořela pila v plném rozsahu. „Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu, na místě zasahovalo osm jednotek hasičů, zřídit museli dálkové vedení vody,“ řekla.

Požářiště si hasiči při zásahu rozdělili na tři úseky. Lokalizaci požáru velitel zásahu ohlásil krátce před 2.15.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme