Předpověď počasí na čtvrtek 20. června

Dnešek bude skoro jasný, odpoledne a večer bude přibývat oblačnost a mohou se vyskytnout bouřky. Teploty vystoupí na 30-34 stupňů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

jasno

Studená fronta, která se vlní nad Německem, pronikne odpoledne do Čech. Před ní bude pokračovat příliv velmi teplého vzduch od jihu.

Odpoledne bude skoro jasno, odpoledne a večer v západní polovině Čech přibývání oblačnosti s bouřkami. Nejvyšší teploty 30 až 34 stupňů, na horách v 1000 metrech kolem 27 stupňů. Mírný jihovýchodní vítr 10 až 25 km/h se v západní polovině Čech v bouřkách změní na západní a přechodně zesílí.

Tlak bude slabě klesat.

Upozornění: Odpoledne a večer se místy v západní polovině Čech vyskytnou silné bouřky doprovázené přívalovými dešti, kroupami a silným nárazovitým větrem.

Biometeorologická předpověď: Pro všechny oblasti platí stupeň číslo 2, tedy střední zátěž. Velmi teplé počasí může zatěžovat osoby s méně přizpůsobivým termoregulačním systémem organismu. Jedná se zejména o osoby se srdečně-cévními chorobami. Jedince s nemocemi dýchacího ústrojí a starší občany. V západní polovině Čech může předpokládaný výskyt bouřek zvýšit zátěž zejména u astmatiků,, kardiaků a psychicky labilních osob. Jmenované rizikové skupiny by se měly vyvarovat zvýšené fyzické a psychické zátěži a věnovat pozornost aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Dnes bylo nad Českou republikou naměřeno 314 Dobsonových jednotek ozonu, což je - 12 procent, tedy výrazně podprůměrný stav.

Markéta Kaclová, Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme