Přehled tisku: předražené nemovitosti, dostupnější léčba rakoviny i umožnění práce samoživitelkám

V sobotním tisku se dočtete, že přibližně třetina majitelů nemovitostí požaduje za své byty nebo pozemky přemrštěné částky. Píše to Mladá Fronta DNES. Stát chce podle Lidových novin umožnit samoživitelkám pracovat. Cílem ministryně práce v demisi Němcové je to, aby se rodiny o sebe dokázaly postarat samy. Více si přečtěte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ceny bytů rostly nejvíce v Česku v porovnání s ostatními zeměmi Evropské unie.

Asi třetina majitelů nemovitostí požaduje za své byty nebo pozemky přemrštěné částky. (ilustrační foto) | Foto: Simone Hutsch | Zdroj: Fotobanka Unsplash

Mladá fronta DNES

Zhruba třetina majitelů nemovitostí požaduje za své byty nebo pozemky přemrštěné částky. Všímá si toho Mladá fronta DNES. Podle zkušeností realitních kanceláří se totiž orientují podle internetu, kde ale zůstávají už předražené nabídky. Často tak prodávající musí slevit o desítky procent.

Hypotéky v lednu zdražily nejvýrazněji za posledních 10 let. Lidé mají větší zájem o pronájmy

Číst článek

Podle zkušeností realitních makléřů z realitních kanceláří Re/Max až třetina prodávajících požaduje o 20 až 30 procent víc, než kolik jim chtějí kupci reálně zaplatit. Podle Jana Martiny ze společnosti M&M reality většina prodávajících nakonec z přemrštěných částek ustoupí, celý prodej se pak ale může i o půl roku protáhnout.

Lidové noviny

Stát chce místo takzvaného zálohovaného výživného samoživitelkám umožnit pracovat. Novému plánu ministryně práce v demisi Jaroslavy Němcové z hnutí ANO se věnují Lidové noviny. Cílem ministryně Němcové je to, aby se rodiny o sebe dokázaly postarat samy. Ministryně Němcová chce podporovat vznik flexibilních pracovních úvazků, mikrojesle nebo školní obědy zdarma.

Regionální Deník

Léky na revmatoidní artritidu, lupénku nebo rakovinu budou podle  regionálního Deníku dostupnější. Originálním léčivům totiž postupně končí patentová ochrana. Vyrábět je tak můžou i další farmaceutické firmy. „Kopie“ originálních biologických přípravků vyjdou levněji a dostane se k nim i víc pacientů.

Právo

V Česku klesá počet míst v léčebnách dlouhodobě nemocných a v dlouhodobé lůžkové péči. Upozorňuje na to deník Právo. Podle ministerstva zdravotnictví by se péče o dlouhodobě nemocné seniory měla přesouvat spíš domů k rodině. Problém je ale v tom, že domácích sester, které hradí pojišťovny, je málo a soukromou ošetřovatelku si může málokdo dovolit.

Adéla Davidová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme