Muž přepadl v centru Prahy obchod se zbraněmi. Prodavač je zraněný, podezřelý zemřel v nemocnici

V centru Prahy přepadl muž prodejnu zbraní v Opletalově ulici. Při přepadení byl zraněn i prodavač, jeden měl střelné, druhý bodné poranění. Podezřelý v nemocnici svému zranění podlehl. Opletalova ulice byla částečně uzavřena, její okraje hlídali zakuklení policisté se samopaly. Případ vyšetřují kriminalisté.

Praha (Aktualizováno: 19:24 24. 7. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Máme nahlášeno přepadení prodejny. Na místě by měly být dvě zraněné osoby. Na záležitosti pracujeme. Zjišťujeme, co se stalo. Bylo nám to oznámeno v 11 hodin dopoledne,“ řekl serveru iROZHLAS.cz policejní mluvčí Jan Daněk.

Vjezd do Opletalovy ulice policie uzavřela podle reportérky Radiožurnálu, která situaci sledovala na místě, z obou stran.

Záchranáři nejprve z budovy, kde sídlí také pojišťovna a půjčovna aut, odvezli na pojízdných nosítkách zraněného muže, který byl pravděpodobně napojen na přístroje, které monitorovaly činnost orgánů. Později byl z budovy na nosítkách vyvezen další muž, který měl na krku zpevňující límec.

Kriminalisté na místě pracovali zhruba tři hodiny. Podle Daňka nyní budou vyhodnocovat důkazy a výpovědi svědků. Vyslechnout budou muset také oba zraněné muže. Teprve pak se podle policejního mluvčího rozhodne, zda někdo bude obviněn a případně z jakého trestného činu.

Podle mluvčí záchranářů Jany Poštové šlo o potyčku mezi dvěma muži. „Dvě minuty po jedenácté jsme dostali tísňovou výzvu od policie, která nás žádala o součinnost v ulici Opletalova," řekla ČTK mluvčí.

Jeden z mužů je postřelený, druhého lékaři odvezli s bodným poraněním. U postřeleného muže nastala podle mluvčí na krátkou dobu srdeční zástava, záchranářům se ho ale podařilo oživit. „Oba dva jsme poté předali na anesteziologicko-resuscitační oddělení - jednoho do vojenské, druhého do vinohradské nemocnice," dodala Poštová.

Podle prvních informací se jednalo o loupež, informoval na místě novináře Daněk. Podle pracovnice pojišťovny, která v domě také sídlí, muž ozbrojený nožem v obchodě se zbraněmi zranil prodavače, jeho kolegyně následně útočníka postřelila. 

Tereza Chlubná, Petr Jadrný, Dominika Píhová, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme