Prezident vetoval mediální zákon

Prezident Václav Havel vrátil sněmovně nedávno přijatý zákon o rozhlasovém a televizním vysílání. Podle mluvčího Ladislava Špačka se mu především nelíbí, že zákon znemožňuje vstup nových zájemců o provozování celoplošného vysílání na trh.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zákon tak podle prezidenta brání prosazování principu svobodné soutěže v této oblasti a bezdůvodně omezuje ústavně zaručené právo na podnikání. Jak Radiožurnálu řekl mluvčí Špaček, prezident Václav Havel má výhrady i vůči způsobu přidělování licencí. Jelikož počet sad frekvencí k celoplošnému vysílání je omezen, představuje veřejný statek velké hodnoty. Ani nový zákon však tuto skutečnost nezohledňuje a nadále umožňuje přidělit licenci bezúplatně. Přitom dovoluje s tímto veřejným statkem komerčně nakládat. Za nesystémové prezident pokládá i stanovení výše správního poplatku za rozhodnutí Rady pro rozhlasové a televizní vysílání o prodloužení doby platnosti licence na celoplošné televizní vysílání.

Marika Táborská, Renáta Prátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme