Prezident vetoval mediální zákon

Prezident Václav Havel vrátil sněmovně nedávno přijatý zákon o rozhlasovém a televizním vysílání. Podle mluvčího Ladislava Špačka se mu především nelíbí, že zákon znemožňuje vstup nových zájemců o provozování celoplošného vysílání na trh.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zákon tak podle prezidenta brání prosazování principu svobodné soutěže v této oblasti a bezdůvodně omezuje ústavně zaručené právo na podnikání. Jak Radiožurnálu řekl mluvčí Špaček, prezident Václav Havel má výhrady i vůči způsobu přidělování licencí. Jelikož počet sad frekvencí k celoplošnému vysílání je omezen, představuje veřejný statek velké hodnoty. Ani nový zákon však tuto skutečnost nezohledňuje a nadále umožňuje přidělit licenci bezúplatně. Přitom dovoluje s tímto veřejným statkem komerčně nakládat. Za nesystémové prezident pokládá i stanovení výše správního poplatku za rozhodnutí Rady pro rozhlasové a televizní vysílání o prodloužení doby platnosti licence na celoplošné televizní vysílání.

Marika Táborská, Renáta Prátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme