Sníh na Zlínsku způsobuje stále další pády střech

Střecha rodinného domu se zřítila v noci na dnešek v Provodově na Zlínsku. Střecha, která byla postavena loni v červnu, nevydržela nápor více než metrové vrstvy sněhu a probořila se na půdu domu. Část střechy se sesunula až do dvora. Nikdo nebyl při incidentu zraněn.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odklízení sněhu ze střech | Foto: F. Tichý

Střechy objektů ve Zlínském kraji se pod tíhou sněhu propadají už od úterní noci, naposledy spadla v noci na sobotu část římsy Lidového domu v centru Vsetína. Přístřešky a hospodářská stavení se už počítají na stovky. Těch vážnějších případů bylo od začátku února osmnáct. V některých místech kraje leží na střechách více než metrová vrstva sněhu.

Kvůli sněhu na střeše je mimo provoz přechod Nová Bystřice - Grametten na Jindřichohradecku. Na objektu leží víc než metrová vrstva sněhu. Hrozí tam nebezpečí, že se ocelová konstrukce pod tíhou sněhu zhroutí.

Specializované firmy měly sníh dnes odklidit, aby se přechod mohl otevřít. Jak ale říká tisková mluvčí cizinecké a pohraniční policie Anna Stloukalová, hraniční přechod jen tak neotevře.

"Hraniční přechod Bystřice je i nadále uzavřený, odklízecí práce neustále pokračují a včera odpoledne zavřela hraniční přechod i rakouská strana. Předpokládáme, že k otevření by mohlo dojít v úterý."

V Karlovarském kraji už silničáři odvolali kalamitní stav. Většina komunikací je sjízdná, uzavřeny zůstávají už jen tři málo využívané cesty. S likvidací sněhu v obcích pomáhají na dvou místech vojáci.

Marika Táborská, Julie Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme