Soud pustil podnikatele Kellovského na kauci

Havířovský podnikatel Petr Kellovský, který je stíhán pro přípravu podvodů s padělanými šeky, zaplatil pětimilionovou kauci a dnes opustil vazební věznici v Ostravě. Před spravedlností se přitom řadu týdnů ukrýval v cizině. Zásahové komando ho loni na podzim zatklo na chatě bývalého policisty poblíž Žermanické přehrady.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Kellovský | Foto: Ministerstvo vnitra ČR

O propuštění Kellovského na kauci rozhodl Krajský soud v Ostravě. Podle podnikatelova obhájce Tomáše Štípka je pětimiliónová kauce dostatečnou zárukou, že jeho klient před zákonem znovu neuteče.

"Pro případ, že by uprchl nebo se skrýval, propadá kauce státu. Peníze jsou uložené na účtu soudu. To je ten instrument na útěkové důvody vazby," uvedl Štípek. Z vazební věznice vyšel Kellovský čtvrt hodiny před polednem.

Pohublý, ale evidentně spokojený podnikatel novinářům řekl, že celé vyšetřování proti němu je zmanipulované. Policisté mu prý dokonce řekli, že mají příkazy z vyšších míst, aby vedli vyšetřování daným směrem. Poté Kellovský v doprovodu přátel nasedl do černého luxusního auta a odjel.

Kellovský a dalších sedm lidí čelí obvinění za to, že prý připravovali obchod s padělanými šeky neexistující americké banky v hodnotě okolo 850 milionů korun. Šeky chtěli udat pod cenou ve švýcarské bance.

Podle návrhu obžaloby by finančnímu ústavu vznikla škoda nejméně 490 milionů korun. Policisté zajistili při prohlídce auta 15.250 kusů šeků a dalších téměř 3000 vydala kriminalistům příbuzná jednoho z obviněných. Každý měl hodnotu 2000 amerických dolarů (zhruba 46.000 korun).

Andrea Čánová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme