Soud zrušil rozhodnutí RRTV o Kindernayově licenci

Městský soud v Praze v pátek zrušil rozhodnutí Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, která koncem loňského roku odebrala společnosti RTV Galaxie Martina Kindernaye licenci na pozemní vysílání televize Galaxie v Praze a Hradci Králové. Proti rozhodnutí soudu nelze podat odvolání. Soud však vrátil případ Radě k dalšímu projednání, a Rada se tak bude porušením licenčních podmínek ve vysílání Galaxie znovu zabývat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Kindernay | Foto: tv3

Ještě před vynesením rozsudku řekl mluvčí Rady Pavel Barák, že si Rada za svým rozhodnutím stojí a rozsudek s napětím očekává: "Toto rozhodnutí bude pro Radu znamenat spoustu práce, ať už dopadne jakkoliv, protože ten problém se bude muset nějakým způsobem dořešit. Pokud tedy soud řekne, že to rozhodnutí Rady bylo v souladu se zákonem, tak z toho bezprostředně nevyplyne asi nic, protože může druhá strana sporu podat dovolání k vyšší státní instanci."

Martin Kindernay zatím na tento krok nepomýšlí, protože je přesvědčen, že rozhodnutí radních nebylo správné a věří ve svůj úspěch. "Jediný způsob, jak zabránit odnětí licence, je dodržovat zákon a licenční podmínky, a to se domnívám, že dodržujeme." Kdyby pak soud dal Kindernayovi za pravdu, rada by nejspíše zareagovala. "Pokud by tam právníci Rady našli nějaké formální právní chyby, pak by jistě ten opravný prostředek byl na místě." V případě Kindernayova neúspěchu tak bude další postup jasný."Rada vypíše na uvolněné frenvence licenční řízení."

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Zdeněk Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme