Stanice metra Florenc je opět otevřena

Ode dneška je opět otevřená stanice metra C Florenc. Cestující ale zatím mohou využít pouze její část na trase C. Ta spojuje s Florencem Jižní město. Trasa B vedoucí ze Smíchova na Prahu 8 zůstává uzavřená. Přístupy jsou obedněné a dolů není vidět. Dřevotříska lemuje i vestibul céčka. Kolik zatím oprava Florence stála, dopravní podnik neví. Rekonstrukce pokračuje. Bylo nutné například vyvézt všechen zabahněný štěrk z kolejiště, vše vysušit a zavézt znovu. Lidé teď ocení zejména to, že metro teď spojuje ústřední autopbusové nádraží s hlavním vlakovým.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

metro Florenc | Foto: Jan Rosenauer st.

Mezi stanicemi Florenc a Pražského povstání proto přestanou jezdit náhradní autobusy X-C a vyhrazený jízdní pruh pro MHD zůstane pouze mezi Florencí a Nádražím Holešovice. Pokračuje mluvčí Policie České republiky Daniela Razímová. "Toto opatření by se mělo projevit v dopravě na severojižní magistrále, kde zatím za nefunkční úseky metra byl tento jeden jízdní pruh vyhražen. I přesto žádáme řidiče, aby pokud je to jen trochu možné omezili jízdu po Praze svými vozy a raději využili MHD. I přes zprůjezdnění dalších několika komunikací je totiž provoz v Praze stále omezen v důsledku srpnových povodní a zpřístupněné komunikace stále nejsou schopny pojmout takové množství vozů, jako za normální situace."

Autobusy X-C už nebudou jezdit ve směru od holešovického nádraží až do stanice Pražského povstání, ale budou končit na Florenci. Do svých pravidelných tras se vrátí autobusy 133, 135 a 207 a také noční linka 511.

Florenc je vlastně první znovu otevřená stanice, kterou srpnové povodně zcela zaplavily. Stanici se ještě nepodařilo dát do stavu, v jakém byla před povodněmi. Podle mluvčí Dopravního podniku hlavního města Prahy Michaely Kuchařové budou chybět podhledy, bude tam jenom provizorní osvětlení, vestibul bude bez obchodů. Proto Dopravní podnik alespoň připravil výstavku toho, jak stanice vypadala těsně po povodních a při ranní špičce pak vystoupila černošská zpěvačka Sharon Lewis.

Florenc, který leží v snad nejhůře postižené čtvrti hlavního města - Karlíně, byl při srpnových záplavách zcela zatopena. V této pražské čtvrti je stále více než 40 neobyvatelných domů. Nejvíce staticky narušené domy stojí v Křižíkově a Sokolovské ulici. Další jsou v Březinově, Vítkově, Šaldově, Kollárově, Pobřežní a Pernerově ulici, na Karlínském náměstí a v ulicích Petra Slezáka a Prvního pluku.

Markéta Kaclová, Ladislav Dvořák, Lenka Šumová, Jaroslav Hausdor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme