Stanislav Gross chce jít do soudního sporu s deníkem

Premiér Stanislav Gross se bude bránit proti článkům deníku Mladá fronta Dnes. Na noviny podá žalobu. Grosse se dotkly články, které se zabývají tím, kde vzal v roce 1999 peníze na luxusní byt v Praze na Barrandově. Deník dokazoval, že si premiér nemohl z legálních příjmů našetřit na koupi takového bytu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stanislav Gross | Foto: Alexandra Mlejnková

Podle Mladé fronty si od roku 1992 do poloviny roku 1999 vydělal necelé dva miliony. Gross ale včera ukázal daňové doklady, podle kterých si vydělal zhruba 3 miliony 300 tisíc korun: "Pokud jde o právní kroky, no tak ty mohou být jediné. Prostě v tom, co Mladá Fronta napsala, jsou zcela prokazatelné a dokladovatelné lži a jí myslím, že nezbývá nic jiného, než žalobu podat," uvedl premiér.

Gross povolil nahlédnout do svých daňových dokladů novinářům. Ve chvíli, kdy se chtěl na dokument podívat redaktor Mladé fronty Dnes Jaroslav Kmenta, premiér vstal od stolu a rychle mu papíry vzal z rukou. Redaktorovi zvýšeným hlasem řekl, že to uvidí až u soudu.

Milan Kopp, Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme