Taxikáři se bouří proti kontrolám magistrátu

V Praze na Letenské pláni odpoledne demonstrovali zástupci taxikářů. Nově zřízenému sdružení řidičů taxíků se nelíbí postup magistrátních úředníků, kteří je údajně kriminalizují. Úřad prý taxikářskou živnost likviduje tím, že nedávno vyzval lidi využívající pražskou taxislužbu, aby na magistrát posílali stvrzenky v případě podezření, že je řidiči okradli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

taxi (nápisy na autech) | Foto: Petra Mášová | Zdroj: ČTK

Magistrát v poslední době postup proti nepoctivým taxikářům přitvrdil. Zahájil rozsáhlé kontroly předražování jízdného a výsledky zveřejňuje na Internetu. Dnešní protest byla ale spíše ukázkou boje jednotlivých taxikářů proti největší pražské taxislužbě.

Jak Radiožurnálu řekl Eduard Dudí z nově ustaveného Sdružení řidičů taxislužby, taxikáři s takovým postupem magistrátu nesouhlasí. "Nelíbí se nám jednání magistrátu a prohlášení pana ředitele Zajíčka, že nám vyhlašuje boj. My jsme svobodní podnikatelé a nejsme zaměstnanci magistrátu, aby nás takhle urážel pan ředitel. Žijeme ve svobodném právním státě a jestli nastávají nějaké komplikace, tak by mělo dojít k nějakému jednání, a ze strany magistrátu s námi odmítají vůbec jednat."

Hádky vznikají především kvůli cenám, protestující proto požadují odvolání ředitele magistrátu Zdeňka Zajíčka a zahájení okamžitého jednání s nově vzniklým sdružením. "Jestli nebude nikdo z magistrátu jednat se sdružením, tak zahájíme stávku, a to tím způsobem, že zablokujeme nějakou komunikaci," pohrozil na Letné jeden z řidičů.

Magistrát ale požadavky taxikářů odmítá. Kontroly pražské taxislužby totiž ukazují na pokračující předražování jízdného. Podle ředitele Zajíčka je třeba především očistit pověst pražských ulic a proto i nadále trvá na přísném postihu nepoctivých taxikářů. "Začínáme udělovat daleko vyšší pokuty, než jsme udělovali v minulosti, a my si myslíme, že právě proto, že se jedná o tak zásadní problém, který kazí reputaci nejenom tomuto městu, ale celé České republice, že by pokuty na úseku taxislužby měly být opravdu vysoké."

Pražští taxikáři jsou nechvalně proslulí i v zahraničí, dokonce před nimi varují i turistické příručky. Podle odborníků vyřeší problém pouze změna zákonů.

Markéta Kaclová, František Lutonský, Martin Hromádka, Miroslav Jedlička Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme