Dálnici D4 čeká v sobotu večer uzavírka. Omezený průjezd bude i Lochkovským a Cholupickým tunelem

Dálnice D4 nedaleko Řitky u Prahy bude od sobotního večera do nedělního rána uzavřena kvůli demolici mostu, přes který auta kvůli havarijnímu stavu neprojedou už od dubna. Řidiči v době bourání mostu pojedou ve směru na Příbram i opačným na Prahu po objízdných trasách.

Řitka (u Prahy) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úplná uzavírka D4 u Řitky začne v sobotu v 19.00. Ilustrační foto. | Foto: Filip Jandourek

Úplná uzavírka D4 u Řitky začne v sobotu v 19.00, provoz by měl být obnoven v neděli v 9.00. Práce na rekonstrukci mostu začaly tento týden a potrvají sedm měsíců. Vyžádají si přes 42 milionů korun. Projekt je financován ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

Od pátečního večera do nedělního poledne bude také uzavřena levá trouba Cholupického tunelu a pravá trouba Lochkovského tunelu, a to kvůli pravidelné kontrole a servisu, informoval v pátek mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Studecký.

Silničáři ve čtvrtek odstranili dopravní omezení na dálnici D1 v opravovaném úseku mezi druhým a pátým kilometrem. V pátek od 14.00 by tudy řidiči ve směru na Brno měli jezdit už bez omezení. „V noci na sobotu se odstraní betonová svodidla ve směru na Prahu a v sobotu od 12 hodin bude provoz veden bez omezení v obou směrech,“ dodal Studecký. Silničáři tady letos opravovali vozovku, svodidla i osvětlení a také odpočívku Újezd u Průhonic. Rekonstrukce tohoto úseku nejvytíženější a nejstarší tuzemské dálnice bude pokračovat i příští rok.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme