V kauze Sazka činí škoda nejméně 25 miliónů

Na nejméně 25 miliónů korun vyčíslila policie škodu vzniklou obchodní transakcí Sazky s akciemi České spořitelny (ČS), kvůli které byl obviněn předseda představenstva a generální ředitel Sazky Aleš Hušák. Potvrdila to mluvčí úřadu vyšetřování Soňa Jindráková. Vyšetřovatel obvinil Hušáka z porušování povinnosti při správě cizího majetku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda představenstva Sazky v prosinci 1995 uzavřel smlouvu o úplatném převodu 176 470 akcií spořitelny se společností Cassis jako převodcem. Ve smlouvě se Sazka zavázala zaplatit za akcie 54 miliónů korun. Bylo to minimálně o 25 miliónů více, než kdyby akcie byly nakoupeny na veřejném trhu s cennými papíry. Kurs totiž v den podpisu smlouvy činil 163 korun za akcii. Sazka přitom za každou akcii zaplatila 306 korun.

Mluvčí Sazky Stanislava Doubravová ve včerejším prohlášení ale uvedla, že srovnatelné obchody se v uvedené době uzavíraly až za 627 korun za akcii. Představenstvo Sazky podle Doubravové na mimořádném pátečním zasedání konstatovalo, že se obchod uskutečnil podle tehdy platného zákona.

Na to, že Sazku vyšetřuje v souvislosti s obchodem policie, upozornila již před měsícem Česká televize. V reportáži televize mimo jiné naznačila, že Sazka neodvádí z miliardových zisků dost peněz na sport, i když dodržuje zákonem stanovené limity. Sazka se původně snažila uvedení reportáže zabránit.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme