Vedra vystřídá ochlazení

Meteorologové na dnešek předpokládají výskyt silných bouřek, které by mohlo doprovázet krupobití a přívalové srážky. Na vině je přechod zvlněné studené fronty. Jak dodává František Chylík z Českého hydrometeorologického ústavu v Hradci králové silnější bouřky by se mohly objevit v první polovině noci i v Královéhradeckém kraji.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ochrana před vedrem | Foto: ČTK

Meteorologové očekávají, že před studenou frontou bude ještě teplota stoupat a dnes by mohlo být až 34 stupňů Celsia. Pro pražské Klementinum přitom platí rekord pro dnešní den 31,3 stupně Celsia, který byl zaznamenán dvakrát, a to v letech 1868 a 1931.

Hlavní hygienik ČR doporučuje během současného horkého počasí zvýšit konzumaci nealkoholických nápojů, u dětí do 20 kilogramů na 1,5 až dva litry denně, u dospělých až 3 litry denně. Lidé by měli omezit tělesnou zátěž, která je spojena se ztrátou tekutin a se zvýšením teploty, nepobývat na přímém slunci v poledne, nenechávat děti v autech na parkovištích nebo v kočárku na přímém slunci. Lidé s chronickým zánětem dýchacích cest a onemocněním srdce a cév by měli omezit vycházky zejména v poledních a odpoledních hodinách, větrat by se mělo spíše ve večerních, nočních a ranních hodinách.

Předpověď počasí na následující dny naleznete ZDE.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme