Vedra vystřídá ochlazení

Meteorologové na dnešek předpokládají výskyt silných bouřek, které by mohlo doprovázet krupobití a přívalové srážky. Na vině je přechod zvlněné studené fronty. Jak dodává František Chylík z Českého hydrometeorologického ústavu v Hradci králové silnější bouřky by se mohly objevit v první polovině noci i v Královéhradeckém kraji.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ochrana před vedrem | Zdroj: ČTK

Meteorologové očekávají, že před studenou frontou bude ještě teplota stoupat a dnes by mohlo být až 34 stupňů Celsia. Pro pražské Klementinum přitom platí rekord pro dnešní den 31,3 stupně Celsia, který byl zaznamenán dvakrát, a to v letech 1868 a 1931.

Hlavní hygienik ČR doporučuje během současného horkého počasí zvýšit konzumaci nealkoholických nápojů, u dětí do 20 kilogramů na 1,5 až dva litry denně, u dospělých až 3 litry denně. Lidé by měli omezit tělesnou zátěž, která je spojena se ztrátou tekutin a se zvýšením teploty, nepobývat na přímém slunci v poledne, nenechávat děti v autech na parkovištích nebo v kočárku na přímém slunci. Lidé s chronickým zánětem dýchacích cest a onemocněním srdce a cév by měli omezit vycházky zejména v poledních a odpoledních hodinách, větrat by se mělo spíše ve večerních, nočních a ranních hodinách.

Předpověď počasí na následující dny naleznete ZDE.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme