Viceprezidentkou ČLK Helena Fousková

Viceprezidentkou České lékařské komory zůstane v následujících čtyřech letech Helena Fousková. Z dalších 18 členů představenstva obhájilo své funkce osm lidí. Rozhodlo o tom ve volbách přibližně 300 delegátů 13. sjezdu komory v Brně. Nynější šéf David Rath má mandát do roku 2002. Delegáti se také zabývali zprávou o hospodaření komory a jejím rozpočtem na příští rok. Jednání pokračuje v neděli.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

operace

operace | Foto: Armáda ČR

Lékařský odborový klub podporuje platové požadavky odborových svazů pracovníků rozpočtové a příspěvkové sféry. V současné době ale nechystá žádné protestní akce, řekl to jeho předseda Milan Kubek po dnešním jednání předsednictva. Potvrdil, že na rozdíl od Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče klub nevstupuje do stávkové pohotovosti.

Česká lékařská komora zastupuje lékaře při jednáních s ministerstvem a Všeobecnou zdravotní pojišťovnou. Členství lékařů v komoře je ze zákona povinné.

Markéta Kaclová, Ivan Holas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme