Viceprezidentkou ČLK Helena Fousková

Viceprezidentkou České lékařské komory zůstane v následujících čtyřech letech Helena Fousková. Z dalších 18 členů představenstva obhájilo své funkce osm lidí. Rozhodlo o tom ve volbách přibližně 300 delegátů 13. sjezdu komory v Brně. Nynější šéf David Rath má mandát do roku 2002. Delegáti se také zabývali zprávou o hospodaření komory a jejím rozpočtem na příští rok. Jednání pokračuje v neděli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

operace | Foto: Armáda ČR

Lékařský odborový klub podporuje platové požadavky odborových svazů pracovníků rozpočtové a příspěvkové sféry. V současné době ale nechystá žádné protestní akce, řekl to jeho předseda Milan Kubek po dnešním jednání předsednictva. Potvrdil, že na rozdíl od Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče klub nevstupuje do stávkové pohotovosti.

Česká lékařská komora zastupuje lékaře při jednáních s ministerstvem a Všeobecnou zdravotní pojišťovnou. Členství lékařů v komoře je ze zákona povinné.

Markéta Kaclová, Ivan Holas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme