Praha 2 opravuje viniční altán v Grébovce. Až do konce rekonstrukce bude pro veřejnost uzavřen

Radnice Prahy 2 kompletně zrekonstruuje viniční altán v Havlíčkových sadech známých jako Grébovka. Náklady jsou zhruba 5,29 milionu korun bez DPH, sdělila Kateřina Veselá z kanceláře starostky.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Havlíčkovy sady, Grébovka či Gröbovka (ilustrační foto)

Havlíčkovy sady, Grébovka či Gröbovka (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Pro veřejnost je od 1. července až do konce oprav plánovaných na konec letošního roku uzavřen. Altán s přilehlým parkem má ve správě městská část. Poprvé byl veřejnosti otevřen v září 2004.

OBRAZEM: Podívejte se, jak se bourá dominanta Transgasu. Ze známého kvádru pomalu mizí žulové kostky

Číst článek

„Jedná se o komplexní práce, týkající se dřevěných konstrukcí, břidlicové střechy, omítek, odpadů, podlah, elektroinstalace, ale třeba i kování na dveřích a oknech,“ uvedla Veselá.

Závady se týkají dřevěných prvků, pergoly či řezby. Opravit je nutné také fasádu vinárny v přízemí, podlahu a stěny uvnitř vinárny a galerie a také dveře a okna.

Viniční altán byl postaven v letech 1871 až 1888 jako součást honosného sídla průmyslníka Moritze Gröbeho. Altán s výraznými dřevěnými vyřezávanými prvky byl umístěn u vinice tak, aby z něj byl výhled na protější stráně, tehdy zalesněné. S jeho obnovou se začalo v listopadu 2002 a opravy stály radnici kolem 20 milionů korun. V altánu je vinný šenk, kde lze ochutnat i vína z místní vinice.

Kromě altánu radnice v uplynulých letech opravila celé Havlíčkovy sady. Rekonstrukce stála téměř 366 milionů a Praha 2 zaplatila ze svého rozpočtu téměř 250 milionů. Kromě kompletní rekonstrukce všech objektů v parku byly opraveny cesty, vysázeny stromy a dřeviny.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme