Vojáci se v Bílku na Havlíčkobrodsku nadýchali látky na likvidaci plevelu

Látka na likvidaci plevelu - to bylo v podezřelých lahvích, které našli vojáci ve vojenském areálu v Bílku na Havlíčkobrodsku. Byla to konkrétně směs chemické látky tetralinu a herbicidu Velpar. Osm vojáků skončilo v havlíčkobrodské nemocnici. Po sérii vyšetření u nich nebyly zjištěny žádné příznaky otravy, během dneška by mohli být propuštěni.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Laboratoř - ilustrační foto | Foto: Stockbyte

Podle prvních výsledků rozboru hasičů z Tišnova, nejde o otravnou látku. V láhvích je směs tetralinu a herbicidu Velpar na likvidaci lesního plevele.

Mluvčí vojenské policie Jan Čermák včera uvedl, že ve středu byli přivolání příslušníci pyrotechnické jednotky vojenské policie k nálezu nevybuchlé munice německé výroby, pravděpodobně z druhé světové války v areálu vojenského objektu v Chotěboři-Bílku. V tomto objektu provádí Armáda České republiky pyrotechnickou asanaci.

V průběhu dalších prací vojáci ještě objevili osm skleněných lahví, osm vojáků, kteří se dostali do kontaktu s obsahem jedné z lahví, pak bylo hospitalizováno.

Irena Šarounová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme