Zdravotníky rozděluje spor o vyhlášku určující výši úhrad

Napětí panuje mezi Českou lékařskou komorou a dalšími sdruženími lékařů. Spory o vyhlášku navyšující úhrady zdravotní péče také ambulantním specialistům se vyhrotily až k obviněním z osobního prospěchu na úkor pacientů a lékařů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ultrazvuk

Zvýšení úhrad poskytnuté péče o tři procenta v porovnání s loňským rokem také pro ambulantní specialisty prosazuje Česká lékařská komora. "To je systém, kdy by měly prudce začít klesat i objednací doby," hájí návrh šéf komory David Rath.

Sdružení ambulantních specialistů ale oponuje, že taková změna by byla diskriminační. "Zvýhodnila by miniúvazky, nevybavené ordinace, které neposkytují plnohodnotnou péči," tvrdí mluvčí sdružení Pavel Tautermann.

Podle Ratha ale odpůrci navýšení úhrad ambulantním specialistům zcela nepokrytě přešli na stranu zdravotních pojišťoven. "Podle mého soudu se stávají takovými kolaboranty se zdravotními pojišťovnami proti vlastním lidem, proti pacientům, proti lékařům."

Mluvčí ambulantních specialistů Tautermann k tomu pouze dodal, že lékařské komoře do této vyhlášky nic není. "Česká lékařská komora ze zákona není účastníkem úhradových jednání."

Ministerstvo zdravotnictví pouze sdělilo, že probíhají závěrečná jednání a výsledek budeme znát koncem týdne.

Lenka Šumová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme