Tramvaje i autobusy se na Žižkově zpožďují i ve středu. 'Krnáčová by měla situaci řešit,' říká Babiš

Tramvaje a autobusy na pražském Žižkově se kvůli uzavřené Husitské ulici zpožďují i ve středu. V souběžné Táboritské a Seifertově ulici ve směru do centra nabíraly spoje v dopravní špičce až půlhodinová zpoždění, řekla to Hana Pohanová z dopravního podniku.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Situace tak byla podobná jako v úterý, v pondělí doprava na Žižkově zkolabovala. Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) by měla dopravní situaci v Praze osobně řešit, řekl deníku Blesk její stranický šéf a premiér v demisi Andrej Babiš.

Podle Pohanové byla ve středu doprava vcelku plynulá do 08:30, pak se začaly zpožďovat spoje ve směru do centra.

„Ve směru od centra je to dobré, ve směru na centrum je zpoždění do 30 minut," uvedla před 10:00. Dopravní podnik zatím nemusel začít odklánět ze Seifertovy každou druhou tramvaj na linkách 5 a 9, jak to udělal v úterý dopoledne. Tramvaje číslo 5 odkláněl v pondělí.

„Rozhodně horší je v tuto chvíli pro řidiče trasa do centra. Ráno kolony aut měřily stovky metrů, teď řidiči popojíždí. Ve spodní části Seifertovi se kolony rozjíždějí. Problémy se zpožděním má podle dopravního podniku osm linek. Spoje brzdí hlavně úsek ulice, ve kterém je postavené lešení. Auta ho totiž musí objíždět po tramvajových kolejích. Magistrát slíbil, že s majitelem začne jednat a pokusí se lešení co nejdříve odstranit,“ komentovala v deset hodin situaci reportérka Radiožurnálu Marie Veselá, která je na místě.

Praha hasí dopravní kolaps na Žižkově. Chce urychlit opravu Husitské ulice

Číst článek

Táboritskou a Seifertovou ulicí řidiči objíždějí uzavřený úsek Husitské, který se od pondělí opravuje. Rekonstrukce rozdělená na tři etapy má trvat do konce listopadu, pražský magistrát chce jednat o jejím urychlení se stavebními firmami. Do opravovaného úseku mohou pouze chodci. V Seifertově ulici se nyní nesmí parkovat u chodníků, aby řidiči nemuseli jezdit po tramvajových kolejích.

Babiš v Blesku komentoval nedávný výrok Krnáčové, že Pražané jsou, co se týče dopravy, „trochu zpovykaní". Primátorka se za něj později omluvila.

„Je jasné, že silnice a ulice se musí opravovat, ale nejde to dělat tak necitlivě bez dřívějšího upozornění Pražanů," cituje deník premiéra. Krnáčová by podle něj měla víc zvažovat, co říká.

„A měla by dopravní situaci v Praze začít osobně řešit. A je jedno, že dopravu má v gesci jiná politická strana. Ona nese hlavní zodpovědnost," dodal Babiš.

Rekonstrukce 670 metrů dlouhého úseku Husitské mezi křižovatkou s Trocnovskou ulicí a Tachovským náměstím zahrnuje opravu vozovky, parkovacích pruhů a chodníků. Upraveno bude také odvodnění, mobiliář a zeleň. Předpokládané náklady jsou 70 milionů korun.

mav, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme