Zraněná ředitelka Aircraft Industries byla propuštěna z nemocnice

Až do čtvrteční půlnoci ohledávali policisté sídlo kunovické letecké společnosti Aircraft Industries, kde při střelbě zahynuli tři lidé. Útočníkem byl Karel Musela, bratr obchodníka se zbraněmi. Pistoli namířil proti dvěma členům vedení firmy a poté i proti sobě. Policisté nyní vyslýchají svědky události. Z nemocnice byla dnes také propuštěna lehce zraněná ředitelka Aircraft Industries Ilona Plšková.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aircraft Industries v Kunovicích krátce po čtvrteční tragédii | Foto: Pavel Sedláček

Podle policejní mluvčí Jany Bartíkové vyšetřovatelé ještě neprohledali Muselův dům, chystají se ale vyslechnout lidi z jeho okolí a také příbuzné. Připomněla, že vyšetřovatelé ukončili ohledání místa činu okolo půlnoci. „Kriminalisté všechno zadokumentovávali, sbírali stopy,“ uvedla.

Dodala, že od rána pokračují výslechy svědků. „A v tuto chvíli se konají také soudní pitvy v Ústavu soudního lékařství v Olomouci. Stále je samozřejmě našim cílem vypátrat motiv pachatele, ten doposud není jasný,“ přiblížila.

Lehce zraněná ředitelka firmy Ilona Plšková, kterou lékaři ráno pustili z nemocnice domů, tvrdí, že tato událost není přímo spojena s činností společnosti a v žádném případě neovlivní její chod.

Objevily se spekulace, že za tragickou událostí je msta. Útočník Karel Musela byl bratrem jednoho z nejvlivnějších mužů v českém zbrojařství a také bývalého člena představenstva podniku a zbrojaře Pavla Musely, který byl před třemi lety v lese na Uherskohradišťsku nalezen s vážnými zraněními poté, co si vyrazil s kamarádem na lov. Ten tvrdil, že Musela spadl z posedu.

Karel Musela už dříve tvrdil že se úraz nestal náhodou, že šlo o pokus o vraždu. O život mu prý usilovali jeho bývalí partneři ve společnosti Aircraft Industries a také v jiných firmách.

Pavel Sedláček, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme