Al-Káida se přihlásila k červencovým teroristickým útokům v Londýně

Obyvatelé Západu jsou přímo zodpovědní za bezpráví, jehož se jejich vlády dopouštějí na muslimech, a budou terčem atentátů, dokud muslimové nebudou v bezpečí. Toto prohlášení zaznělo na videozáznamu, který získala katarská satelitní televize Al-Džazíra. Na videozáznamu se teroristická organizace Al-Káida také přihlásila k červencovým útokům v Londýně. Jde o její první jasné přiznání k zodpovědnosti za tyto útoky.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Usáma bin Ládin

Usáma bin Ládin | Foto: Federal Bureau of Investigation

Katarská televizní stanice Al-Džazíra odvysílala videozáznam s prohlášením jednoho z pachatelů teroristických červencových útoků v Londýně. Mohammed Sidique Khan v něm ospravedlňuje svůj teroristický čin."Vaše demokraticky zvolené vlády se opakovaně dopouštějí zvěrstev na mém národě po celém světě," říká mimo jiné Khan. A podpora takových vlád činí podle jeho slov ze západních civilistů legitimní cíl útoků.

Jeho vystoupení bylo doplněné prohlášením druhého muže Al-Káidy - Ajmana Zavahrího. Britské bezpečnostní služby nyní zkoumají autenticitu nahrávek. Pokud se potvrdí, půjde o první přímý důkaz, že za akcí, která zabila 56 lidí stojí Al-Káida.

Vít Pohanka, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme