Al-Káida se přihlásila k červencovým teroristickým útokům v Londýně

Obyvatelé Západu jsou přímo zodpovědní za bezpráví, jehož se jejich vlády dopouštějí na muslimech, a budou terčem atentátů, dokud muslimové nebudou v bezpečí. Toto prohlášení zaznělo na videozáznamu, který získala katarská satelitní televize Al-Džazíra. Na videozáznamu se teroristická organizace Al-Káida také přihlásila k červencovým útokům v Londýně. Jde o její první jasné přiznání k zodpovědnosti za tyto útoky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Usáma bin Ládin | Foto: Federal Bureau of Investigation

Katarská televizní stanice Al-Džazíra odvysílala videozáznam s prohlášením jednoho z pachatelů teroristických červencových útoků v Londýně. Mohammed Sidique Khan v něm ospravedlňuje svůj teroristický čin."Vaše demokraticky zvolené vlády se opakovaně dopouštějí zvěrstev na mém národě po celém světě," říká mimo jiné Khan. A podpora takových vlád činí podle jeho slov ze západních civilistů legitimní cíl útoků.

Jeho vystoupení bylo doplněné prohlášením druhého muže Al-Káidy - Ajmana Zavahrího. Britské bezpečnostní služby nyní zkoumají autenticitu nahrávek. Pokud se potvrdí, půjde o první přímý důkaz, že za akcí, která zabila 56 lidí stojí Al-Káida.

Vít Pohanka, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme