Albánští separatisté se údajně chystají k ofenzivě

Albánští separatisté se podle makedonského ministerstva obrany připravují k další ofenzivě. V samotné obci Tanuševci, kterou extrémisté několik dní okupovali a podnikali odtud útoky proti makedonským vojákům, je však v současnosti klid.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Situaci sleduje na místě náš zvláštní zpravodaj Robert Mikoláš. Albánci se stáhli do Kosova a vojáci se nyní obávají nastražených min. Proto situace pouze monitorují. Do oblasti má v brzké době dorazit bulharská pomoc včetně odminovcího zařízení.

Útoky albánských extremistů na severu Makedonie odsoudila v noci na dnešek Rada bezpečnosti OSN. Žádné konkrétní kroky k zastavení násilných akcí v oblasti u hranic s Kosovem však nepřijala. Schválila pouze prohlášení, ve kterém zdůraznila nutnost ukončit útoky a vyzvala politická vedení Makedonie a kosovských Albánců, aby společně izolovala síly stojící za násilím. Makedonský ministr zahraničí Srdjan Kerim požádal členy Rady bezpečnosti o podporu pro vytvoření nárazníkového pásma s Kosovem, které by bránilo kosovským ozbrojencům v přechodu hranic na makedonské území.

Milan Kopp, Robert Mikoláš, Zdenka Turková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme