Albánští separatisté se údajně chystají k ofenzivě

Albánští separatisté se podle makedonského ministerstva obrany připravují k další ofenzivě. V samotné obci Tanuševci, kterou extrémisté několik dní okupovali a podnikali odtud útoky proti makedonským vojákům, je však v současnosti klid.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Situaci sleduje na místě náš zvláštní zpravodaj Robert Mikoláš. Albánci se stáhli do Kosova a vojáci se nyní obávají nastražených min. Proto situace pouze monitorují. Do oblasti má v brzké době dorazit bulharská pomoc včetně odminovcího zařízení.

Útoky albánských extremistů na severu Makedonie odsoudila v noci na dnešek Rada bezpečnosti OSN. Žádné konkrétní kroky k zastavení násilných akcí v oblasti u hranic s Kosovem však nepřijala. Schválila pouze prohlášení, ve kterém zdůraznila nutnost ukončit útoky a vyzvala politická vedení Makedonie a kosovských Albánců, aby společně izolovala síly stojící za násilím. Makedonský ministr zahraničí Srdjan Kerim požádal členy Rady bezpečnosti o podporu pro vytvoření nárazníkového pásma s Kosovem, které by bránilo kosovským ozbrojencům v přechodu hranic na makedonské území.

Milan Kopp, Robert Mikoláš, Zdenka Turková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme