Amnesty International: Propusťte punkové Pussy Riot!

Organizace Amnesty International prohlásila zadržované členky ruské punkové skupiny Pussy Riot vězeňkyněmi svědomí. Ruské úřady zatkly tři mladé ženy poté, co v únoru odehrály v největším moskevském pravoslavném chrámu „punkovou modlitbu“ proti Vladimiru Putinovi. Všechny tři jsou obviněny z výtržnictví a hrozí jim trest až sedmi let vězení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Autobus, požadující propuštění členek punkové kapely Pussy Riot, vyráží na okružní cestu Moskvou | Zdroj: Reuters

Punkové feministky Jekatěrina Samucevičová, Naděžda Tolokonnikovová a Marie Alechinová čekají ve vazbě na soud. Datum zadržení jim bylo předběžně stanoveno do 25. dubna.

Mladé ženy odmítají, že by se účastnily performance v moskevském chrámu Krista Spasitele, nepopírají ale, že jsou členkami skupiny Pussy Riot.

Mezinárodní organizace Amnesty International žádá jejich okamžité propuštění. V prohlášení odsuzuje tvrdou reakci ruských úřadů, které členky skupiny viní z trestného činu i přesto, že jejich performance – byť pro mnohé urážlivá - byla pokojným vyjádřením politického přesvědčení.

Lenka Kabrhelová, mad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme