V Amsterodamu podle nizozemských médií někdo postřelil novináře, v minulosti čelil výhrůžkám

Na ulici v Amsterodamu v úterý někdo postřelil známého novináře Petera R. de Vriese, který se už několik desetiletí věnuje kriminálním kauzám. Informují o tom nizozemská média včetně veřejnoprávní vysílací společnosti NOS, podle níž byl 64letý žurnalista hospitalizován. Agentura Reuters uvádí, že de Vries v minulosti opakovaně čelil výhrůžkám od kriminálního podsvětí.

Amsterodam Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nizozemská policie (ilustrační foto)

Policejní prohlášení o střelbě oběť nejmenuje. Dějištěm incidentu byla podle něj ulice Lange Leidsedwarsstrat v centru nizozemské metropole, střílelo se prý kolem 19.45 (ilustrační foto) | Foto: Thilo Schmuelgen | Zdroj: Reuters

Policejní prohlášení o střelbě oběť nejmenuje. Dějištěm incidentu byla podle něj ulice Lange Leidsedwarsstrat v centru nizozemské metropole, střílelo se prý kolem 19.45. Policie v souvislosti se střelbou zadržela tři podezřelé, píše BBC.

Kromě NOS označil za oběť útoku de Vriese i deník Parool, který tlumočil svědectví, že novinář byl zasažen do hlavy.

De Vries je podle Reuters v Nizozemsku celebritou, často se objevuje v televizi a je považován za experta se zdroji mezi zločinci i strážci zákona. Proslavil se vyšetřováním okolností únosu pivního magnáta Freddyho Heinekena z roku 1983, přičemž únosce Willema Holledeera v roce 2013 odsoudili za výhrůžky adresované investigativnímu novináři.

„Neuvěřitelné, šokující zprávy o tom, že byl postřelen a vážně zraněn nizozemský novinář Peter R. de Vries,“ reagovala na twitteru dlouholetá nizozemská europoslankyně Sophie in't Veldová. „Zase se stal v Evropě terčem novinář, který vyšetřuje organizovaný zločin,“ dodala.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme