Rusové podnikli dva útoky proti městu Kurachovo. Zasáhli při tom obytné domy, kde vypukl požár

Dva lidé zahynuli kvůli poslednímu ruskému ostřelování Chersonské oblasti na jihovýchodě Ukrajiny. Informoval o tom šéf tamní regionální správy Oleksandr Prokudin. Za uplynulý den podle něj zemřelo kvůli ruským útokům v regionu celkem sedm lidí a dvanáct bylo zraněno. V Doněcké oblasti ruské útoky za poslední den zranily 21 lidí, z toho patnáct ve městě Kurachove, napsala v pátek agentura Ukrinform s odvoláním na oblastního šéfa Ihora Moroze.

Kurachovo (Chersonská oblast) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté a hasiči pracují v Chersonu na místě skladů poškozených během ruského vojenského útoku na Ukrajinu.

Policisté a hasiči pracují v Chersonu na místě skladů poškozených během ruského vojenského útoku na Ukrajinu. | Foto: Ivan Antypenko | Zdroj: Reuters

Ve vsi Zelenivka v Chersonské oblasti na jihovýchodě Ukrajiny zemřela třiašedesátiletá žena v troskách domu zasaženého ruským dělostřelectvem, uvedl ve čtvrtek večer na telegramu Prokudin. V pátek ráno informoval o dalším ruském ostřelování, které zabilo pětadvacetiletého muže ve městě Cherson, které leží u frontové linie. Další člověk utrpěl zranění.

Ukrajinští obránci vytlačili ruské invazní síly z Chersonu a části tamní oblasti loni v listopadu, Rusové se stáhli za řeku Dněpr a regionální metropoli i její okolí od té doby pravidelně ostřelují.

Setkání Bidena se Zelenským: USA poskytnou Ukrajině další zbraně, tentokrát za víc než sedm miliard korun

Číst článek

Šéf správy v Kurachovém Roman Padun mezitím v pátek časně ráno podle agentury Reuters řekl, že Rusové podnikli proti městu dva útoky. Zasáhli obytné domy a vypukl požár. Zpod trosek záchranáři vytáhli jednoho muže, další lidé už tam nejsou. Padun neuvedl, jaké zbraně ruská armáda k útoku použila. Reuters přitom informuje o třináct zraněných.

Šéf Doněcké oblasti Ihor Moroz na facebooku ráno napsal, že zraněno bylo za poslední den v Kurachove patnáct lidí, byť nezmiňuje konkrétní útoky. „Dne 21. září 2023 Rusové zranili 21 civilistů v Doněcké oblasti: patnáct v Kurachove, po dvou v Petropavlivce a Molodeckém, po jednom v Torecku a Kosťantynivce,“ uvedl šéf regionální správy.

Kurachove leží na západ od Doněcku nedaleko Marjinky, kterou ovládají ukrajinské ozbrojené síly, ale na niž Rusové útočí už řadu měsíců.

Kreml hledá příležitost k vycouvání z války. Čeká na změnu na Západě, míní ruský expert na tajné služby

Číst článek

Terčem ruského ostřelování těžkým dělostřelectvem byl v noci ze čtvrtka na pátek také Nikopolský okres v Dněpropetrovské oblasti, informoval podle RBK-Ukrajina šéf regionální správy Serhij Lysak. Nikdo neutrpěl zranění, vznikly však škody na pěti soukromých domech, čtyřech hospodářských staveních, plynovodu a elektrickém vedení.

Jižní velení ukrajinské armády informovalo, že při ruském raketovém útoku byly zasaženy rekreační objekty na jihozápad od Oděsy. Informace o zraněných nejsou. Žádný z údajů se nicméně v aktuálních podmínkách nedá nezávisle ověřit.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme