Den nezávislosti provázejí bezpečnostní opatření

Mimořádná bezpečnostní opatření provázejí oslavy amerického Dne nezávislosti, prvního po teroristických útocích z loňského září. Jak uvádí zpravodajka Českého rozhlasu Olga Krupauerová, bezpečnost ve velkých městech hlídají stíhačky amerického letectva a tisícovky policistů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Manhattan | Foto: Milan Kopp
Přehrát

00:00 / 00:00

O. Krupauerová - oslavy Dne nezávislosti

I když podle Bílého domu nehrozí dnes Americe žádné specifické nebezpečí teroristického útoku, úřady neponechaly nic náhodě. Policie vůbec poprvé oplotila dva a půl kilometru dlouhý zelený pruh mezi Kongresem Spojených států a pomníkem Abrahama Lincolna, kde se večer koná tradiční patriotický koncert a ohňostroj. Návštěvníci musejí pro vstup použít jedno z 24 kontrolních stanovišť. Policie umístila v oblasti oslav bezpečnostní kamery a částečně uzavřela dopravu na řece Potomac.

Přísná bezpečnostní opatření jsou i v New Yorku, kde je nasazeno na 4000 policistů včetně Národních gard, které monitorují mosty a tunely. Vzdušný prostor nad městy hlídají stíhačky amerického letectva. Prezident George Bush tráví dnešní den ve městečku Ripley v Západní Virginii. Večerní ohňostroj už ale shlédne z Bílého domu.

FBI upozornila americké policisty, že se lidé s vazbami na teroristy připojili na internetové stránky velkých stadionů v USA i Evropě a získali tak jejich snímky.

Zpravodajské služby nezveřejnily žádné konkrétní varování, pouze oznámily, že terčem případných útoků se mohou stát nejrůznější významné objekty či židovské školy a synagogy.

Milan Kopp, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme