Izraelská armáda zničila parlament Hamásu. Obsadila i vládní a policejní budovy

Izraelská armáda zničila sídlo parlamentu v Pásmu Gazy, píše zpravodajský web The Times of Israel. V budově zákonodárného sboru, kde ještě donedávna zasedali příslušníci islamistického hnutí Hamás, které v Pásmu Gazy vládne, se přitom izraelští vojáci před pár dny vyfotili.

Sledovali jsme online Gaza Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stoupající dým při pokračující izraelské pozemní ofenzivě ve městě Gaza (ilustrační foto)

Stoupající dým při pokračující izraelské pozemní ofenzivě ve městě Gaza (ilustrační foto) | Foto: Mohammed Al-Masri | Zdroj: Reuters

Video, které nyní koluje na sociálních sítích, zachycuje mohutnou explozi, po níž celou už velmi poškozenou budovu zahalí oblak černého dýmu. Izraelská armáda v úterý oznámila, že ve městě Gaza obsadila několik úřadů, které dosud spravoval Hamás. Kromě parlamentu také například vládní areál a ústředí policie.

Izraelské jednotky zasahují v nemocnici Šífa. Je pod ní skrytá infrastruktura Hamásu, míní armáda

Číst článek

Izraelský ministr obrany Joav Galant téhož dne hovořil o tom, že Hamás přišel o kontrolu nad městem Gaza, později doplnil, že izraelská armáda má pod kontrolou východní a střední část severního Pásma Gazy.

Izraelci po útoku Hamásu na jižní Izrael ze 7. října, který si vyžádal na 1200 obětí, zahájili masivní bombardování Pásma Gazy, na které navázala pozemní operace izraelské armády. Cílem akce je podle Tel Avivu likvidace Hamásu. Podle palestinských úřadů zemřelo v Pásmu Gazy přes 11 000 lidí, z toho dvě třetiny jsou ženy, děti a nezletilí. Přesnou bilanci mrtvých není možné nezávisle ověřit. 

mst, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme