Jaderný transport dělí od Gorlebenu 20 kilometrů po silnici

Poslední transport německého radioaktivního transportu se blíží do cíle. Speciální vozy s jedenácti castory musí překonat poslední dvacetikilometrovou cestu po silnici. Německá policie začala s odklízením sedících demonstrantů ze silnice.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Překládání Castorů s jaderným odpadem na kamiony

Překládání Castorů s jaderným odpadem na kamiony | Zdroj: ČTK

Transport, který vyjel z francouzského Le Hague před pěti dny, už po několikáté zablokovali demonstranti. Obsazením trati zdrželi přepravu castorů minimálně o 25 hodin.

Aktivisté dnes také obsadili silnici vedoucí do meziskladu v Gorlebenu. Na cestu navršili pyramidy z betonových bloků. Policii trvalo šest hodin, než cestu vyčistila.

Letošní transport provázel rekordní počet protestů. Z pohledu ekologických organizací není solný dům v Gorlebenu vhodný pro skladování radioaktivního odpadu, proto požadují, aby byl vyloučen jako jeho konečné úložiště.

Klára Stejskalová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme