Libyjští povstalci hlásí ovládnutí pouštního města Sabhá

Libyjská povstalecká armáda kontroluje 100 procent pouštního města Sabhá, oznámila Národní přechodná rada NTC. Saharská Sabhá byla jedním z posledních míst tuhého odporu sil věrných svrženému plukovníkovi Muammaru Kaddáfímu. Ten podle NTC ze Sabhá uprchl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Libyjští povstalci nedaleko města Syrt | Zdroj: Reuters

Libyjští povstalci sice hlásí dobytí města Sabhá s velkou vojenskou základnou, ale dodávají, že ve městě ještě stále existují ohniska odporu. V Kaddáfího rukách zůstává i jeho rodná Syrta.

Mluvčí svrženého vůdce Musá Ibrahím uvedl, že povstalci a rakety NATO zabili včera a dnes přes 150 lidí. Tyto údaje ale není možné ověřit z nezávislých zdrojů. V obleženém městě není voda, elektřina a mimo provoz jsou také všechny nemocnice.

Povstalci mezitím zastavili útoky na Syrtu, protože jim došla munice. Čekají teď na dodávky střeliva z Benghází. Severoatlantická aliance ale v úderech pokračuje, její vedení včera prodloužilo libyjskou operaci o dalších 90 dnů.

Martin Dorazín, Igor Maňour Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme