Na 161 unesených ukrajinských dětí našla policie v Německu. Jak se tam dostaly, není jasné

Německé a ukrajinské policii se na území spolkové republiky podařilo vypátrat 161 unesených ukrajinských dětí, uvedl šéf ukrajinské policie Ivan Vyhivskyj. Podle listu Ukrajinska pravda se tak vyjádřil při setkání se šéfem Spolkového kriminálního úřadu (BKA) Holgerem Münchem v Berlíně.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Napínavý, pomalu se rozplétající příběh ztraceného chlapce není jenom jednoduchá detektivka

Německé a ukrajinské policii se na území spolkové republiky podařilo vypátrat 161 unesených ukrajinských dětí (ilustrační foto) | Foto: Tomáš Vodňanský | Zdroj: Český rozhlas

„Díky naší spolupráci s německými orgány činnými v trestním řízení při dokumentování ruských válečných zločinů, konkrétně deportací a nuceného vysídlení ukrajinských dětí, byla zjištěna poloha 161 ukrajinských dětí v Německu, které byly hledány jako nuceně vysídlené,“ řekl Vyhivskyj.

Ruský Červený kříž je obviněn z převýchovy ukrajinských dětí, v čele stojí Putinův podporovatel

Číst článek

Jak se děti do Německa dostaly, ani jestli tam žily v ruských rodinách, zatím média nesdělila.

Ukrajinská první dáma Olena Zelenská na konci února uvedla, že Rusové za dva roky války proti Ukrajině odvlekli kolem 19 000 dětí, dalších 528 připravili o život a na 1230 zranili.

Mezinárodní trestní soud (ICC) v Haagu vydal loni 17. března zatykač na ruského prezidenta Vladimira Putina a zmocněnkyni Kremlu pro práva dětí Mariju Lvovovou-Bělovovou kvůli únosům ukrajinských dětí z okupovaných území do Ruska.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme