Němci se mohou vyjádřit k Temelínu

Německý ministr životního prostředí Jürgen Trittin vyzval německou veřejnost, aby se zúčastnila posuzování, jak je česká jaderná elektrárna Temelín sladěna s ochranou životního prostředí. Obyvatelstvo tak bude mít od příštího pondělí až do 19. prosince možnost se na internetové stránce německého ministerstva seznámit s podklady k elektrárně a předložit námitky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trittin zároveň ocenil připravenost české vlády umožnit Německu se podílet na hodnocení ekologických vlivů jaderného reaktoru. Ministrovo prohlášení konstatuje, že německá účast byla dohodnuta počátkem listopadu za návštěvy jeho českého partnera Miloše Kužvarta v Berlíně. Uvedení Temelína do provozu podle německého ministra vyvolalo obavy zejména v oblastech spolkových zemí Bavorska a Saska sousedících s Českou republikou. Stanoviska obyvatel mají být přímo předána českému ministerstvu životního prostředí. Trittin dnes po několikáté opakoval, že podle dosavadních informací o Temelínu by jihočeská elektrárna nedostala v Německu souhlas ke spuštění.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme