Odpůrci homosexuálních manželství podali stížnost ke kalifornskému Nejvyššímu soudu

Zastánci tradičního manželství v Kalifornii odmítají rozhodnutí odvolacího soudu povolit manželství osob stejného pohlaví. Zatímco homosexuálové slaví a řada z nich už v předchozích hodinách manželství uzavřela, odpůrci zákona podali stížnost k tamnímu Nejvyššímu soudu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

homosexuálové (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Aktivisté za tradiční manželství považují páteční rozhodnutí za neregulérní. Tvrdí, že výbor odvolacího soudu porušil justiční pravidla.

Od verdiktu mělo podle nich uplynout nejprve 25 dní, než vstoupí schválená změna v platnost. Strana, která soudní při prohraje, se v této lhůtě může proti rozhodnutí odvolat.

Kalifornská justice ukončila legalizací sňatků osob stejného pohlaví deset let trvající právní bitvy. Z tamní ústavy tak zmizí poznámka, která definuje manželství jako svazek mezi ženou a mužem.

Hned po vynesení verdiktu začali homosexuálové po celé zemi slavit a někteří z nich svá partnerství okamžitě zpečetili sňatkem.

Kalifornie se tak stala 13. americkým státem, který gayům a lesbám přiznává stejná práva jako heterosexuálním párům.

Pavlína Nečásková, mka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme