‚Ať žije papež!‘ František se poprvé od operace objevil na veřejnosti, přednesl pravidelnou modlitbu

Papež František se poprvé od plánovaného operačního zákroku objevil v neděli na veřejnosti. Podle přítomných se zdál v celkově dobré kondici, když vyšel na balkon římské kliniky Gemelli a přednesl pravidelnou nedělní modlitbu, které naslouchaly stovky lidí. Čtyřiaosmdesátiletému papeži lékaři minulou neděli odebrali část tlustého střeva.

Řím Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Papež František se poprvé od plánované operace objevil na veřejnosti | Foto: Guglielmo Mangiapane | Zdroj: Reuters

Celé papežovo vystoupení trvalo asi deset minut, během nichž četl z připravených poznámek, k nimž přidal i několik improvizovaných komentářů. Podle zpravodaje agentury Reuters se zdálo, že mu místy mírně dochází dech, zatímco agentura AP uvádí, že pontifex měl slabý hlas. František přišel o část plic už v mladém věku, kdy ještě působil ve své rodné Argentině.

Stovky přihlížejících křičely „Ať žije papež!“, přičemž Františkovu vystoupení přihlíželi z dalších balkonů kliniky někteří lékaři a pacienti. Po papežově boku se objevilo několik dětí, které se v nemocnici rovněž zotavují.

Po papežově boku se objevilo několik dětí, které se v nemocnici rovněž zotavují. | Foto: Vatican Media | Zdroj: Reuters

„Ze srdce vám děkuji,“ prohlásil papež, který svou hospitalizaci označil za příležitost porozumět tomu, „jak je důležitá dobrá zdravotní péče, která je dostupná pro všechny, jako je to v Itálii i dalších zemích“. „O tuto drahocennou věc nesmíme přijít,“ poznamenal papež a ocenil práci všech přítomných lékařů, sester a dalších zaměstnanců nemocnice.

František byl hospitalizován poprvé od roku 2013, kdy byl zvolen hlavou katolické církve. Poprvé od svého nástupu do Vatikánu také nepřednesl nedělní modlitbu z balkonu na Svatopetrském náměstí, vyjma období, kdy byl na zahraničních cestách.

Papež František přednesl pravidelnou nedělní modlitbu, které naslouchaly stovky lidí | Foto: Vatican Media | Zdroj: Reuters

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme