Putin: vojenská kampaň v Čečně končí

Ruský prezident Vladimir Putin ve Zprávě o stavu Ruské federace prohlásil, že země nevyužila všechny možnosti ke zlepšení života obyvatel. Jak uvádí náš moskevský zpravodaj Petr Voldán, ruský prezident také oznámil ukončení vojenské části protiteroristické kampaně v Čečensku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V. Putin | Foto: ČTK/EPA

"Politické stability a příznivého ekonomického vývoje jsme plně nevyužili ke kvalitativním změnám v životě obyvatel Ruska ani k tomu, aby naše země zaujala důstojné místo ve světovém ekonomickém systému," konstatoval v prohlášení Vladimir Putin. Prezident ve vystoupení přenášeném všemi televizními stanicemi sice ocenil výsledky uplynulého roku, ale přiznal, že například 40 milionů Rusů sužuje nadále chudoba.

Podle Putina skončila vojenská část protiteroristické kampaně v Čečensku. Prezident prohlásil, že hlavním cílem teď je, aby byla republika znovu vrácena do politicko správního života země a aby se každý obyvatel Čečenska cítil plnohodnotným občanem Ruska.

Markéta Kaclová, Petr Voldán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme