Rusko nečeká, že by Západ v brzké době zrušil sankce zavedené kvůli Ukrajině

Rusko přestalo počítat se zrušením západních sankcí v dohledné době. Moskva ani nečeká, že Spojené státy v příštích desetiletích uznají Krym jako součást Ruska. Uvedl to náměstek ruského ministra zahraničí. Právě anexe ukrajinského poloostrova byla důvodem k zavedení sankcí proti Rusku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moskva, Kreml | Foto: CC SA 1.0, Vladimir Rudakov

„Rusko je znepokojeno tendencemi, které v poslední době v americké zahraniční politice dominují,“ prohlásil náměstek ministra zahraničí Sergej Rjabkov v komentáři k rezoluci Kongresu Spojených států, odsuzujícím ruskou roli v letošních událostech na Ukrajině.

Moskva ale podle ruského diplomata nezavírá dveře v kontaktech s Washingtonem: „Ze situace s americkými sankcemi budeme vycházet dlouho - mnoho let. Nejsme ochotni k ústupkům Spojeným státům v principiálních otázkách, ale jsme připraveni a budeme hledat rovnováhu zájmů, společný jmenovatel tam, kde je to možné.“

Sergej Rjabkov dodal, že případná nová studená válka plně závisí na politice Spojených států. Rusko podle něj konfrontaci nechce.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme