V Mexiku vybuchla zábavní pyrotechnika určená k oslavám církevního svátku. Zemřelo nejméně 14 lidí

Nejméně 14 lidí zahynulo při výbuchu velkého množství zábavní pyrotechniky v domě v centrálním Mexiku. Informovaly o tom místní úřady, podle nichž byly více než dvě desítky osob zraněny. Mezi mrtvými je pět dětí. Explozi podle prohlášení místní samosprávy zavinila skupina lidí, která poblíž odpálila rachejtli. Policie případ vyšetřuje.

Chilchotla/Mexiko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mexiko, výbuch | Zdroj: Reuters

Neštěstí se stalo v pondělí večer ve městě Chilchotla ve státě Puebla, kde v jednom z domů skladovali velké zásoby pyrotechniky před oslavami místního církevního svátku chystanými na 15. května.

V Mexiku explodovala tržnice s pyrotechnikou. Počet obětí vzrostl na 36

Číst článek

List Excelsior citoval prohlášení místní vlády, podle něhož dovnitř nešťastnou náhodou vlétla raketa odpálená skupinou místních před budovou, což vyvolalo řetězový výbuch uskladněného materiálu.

Zábavní pyrotechnika nezpůsobila v Mexiku první podobnou tragédii. Před loňskými silvestrovskými oslavami zabila série výbuchů na tržišti s pyrotechnikou 36 lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme