Deseti tisícům dětí v Gaze hrozí nebezpečná podvýživa, situace je katastrofální, varoval UNICEF

Dětský fond OSN (UNICEF) varoval, že nejméně deseti tisícům dětí ve věku do pěti let v Pásmu Gazy hrozí v příštích týdnech podvýživa, která by je mohla ohrozit na životě. Uvedl to server britské BBC, podle něhož UNICEF situaci v úzkém pobřežním pásu, kde žije na 2,3 milionu Palestinců, považuje za katastrofální.

Gaza Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dítě v Rafáhu na jihu Pásma Gazy

Dítě v Rafáhu na jihu Pásma Gazy | Foto: Ibraheem Abu Mustafa | Zdroj: Reuters

„Tyto katastrofální podmínky, které způsobili výhradně lidé a kterým se dalo předejít, znamenají, že děti a rodiny v Pásmu Gazy nyní čelí násilí ze vzduchu a strádání na zemi, přičemž to nejhorší může teprve přijít,“ uvedl UNICEF podle BBC.

Rada bezpečnosti OSN schválila rezoluci ke Gaze. Nevyzývá k zastavení bojů

Číst článek

Děti, kterým hrozí nejhorší forma podvýživy, podle něj potřebují zvláštní výživu. Dětský fond OSN také vyjádřil obavu o výživu více než 155 tisíc těhotných a kojících matek.

Gaza je od říjnového útoku palestinských radikálů z Hamásu na Izrael, při němž zemřelo na 1200 lidí, terčem masivních izraelských útoků a vojenských operací, které si podle úřadů ovládaných Hamásem vyžádaly přes 20 tisíc mrtvých. Velká většina obyvatel Gazy kvůli válce musela opustit své domovy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme