Ve vídeňském duhovém pochodu šlo půl milionu lidí, mezi řečníky byli Van der Bellen i Jourová

Kolem půl milionu lidí se v sobotu v rakouské metropoli zúčastnilo již 24. vídeňského duhového pochodu. Informovala o tom agentura APA s odvoláním na mluvčí organizátorů. Letos je tato vídeňská akce součástí celoevropské přehlídky EuroPride komunity leseb, gayů, bisexuálů a transsexuálů (LGBT).

Vídeň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

EuroPride je vždy největší událostí LGBT komunity v Evropě. Pořádá se od roku 1992 a pokaždé v jiném městě, první byl Londýn | Foto: Lisi Niesner | Zdroj: Reuters

EuroPride je vždy největší událostí LGBT komunity v Evropě. Pořádá se od roku 1992 a pokaždé v jiném městě, první byl Londýn. V hlavním městě Rakouska se koná už podruhé, poprvé to bylo v roce 2001. Příští rok je na řadě Soluň a přespříští Kodaň.

Duhový dav lidí se v sobotu odpoledne nejprve shromáždil na náměstí Rathausplatz a poté vyrazil na pochod kolem vnitřního města. Průvod se roztáhl do délky kolem dvou kilometrů a po obkroužení centra Vídně se vrátil na Rathausplatz.

Duhový dav lidí se v sobotu odpoledne nejprve shromáždil na náměstí Rathausplatz a poté vyrazil na pochod kolem vnitřního města | Foto: Lisi Niesner | Zdroj: Reuters

Na stejném místě pak večer závěrečnými projevy oficiální část letošního duhového pochodu ve Vídni skončila. Jako vůbec první rakouský prezident na této vídeňské akci promluvil Alexander Van der Bellen. „Ocenění rozmanitosti a její respektování jsou důležitým prvkem demokracie,“ zdůraznil mimo jiné.

Jako druhý řečník pak vystoupila evropská komisařka pro spravedlnost Věra Jourová, která poukázala na nutnost zasadit se o rovná práva členů komunity LGBT i na evropské úrovni.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme