Zloděj ukradl ve Varšavě mikrofony hned po projevu polského prezidenta

Poláci rozebírají bezpečnost svého prezidenta. Debatu vyvolala kuriozita ze zákulisí víkendového vystoupení Andrzeje Dudy ve Varšavě. Hned poté, co pronesl řeč a opustil pódium, někdo ukradl mikrofony, do kterých prezident mluvil.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Polský prezident Andrzej Duda pronesl projev během přehlídky ozbrojených sil ve Varšavě

Polský prezident Andrzej Duda pronesl projev během přehlídky ozbrojených sil ve Varšavě | Zdroj: Reuters

Andrzej Duda se účastnil slavnostní přehlídky ozbrojených sil v centru polské metropole. Když domluvil a odjel z místa pryč, tribunu obklopily davy lidí.

Jeden z účastníků pak jednoduše vylezl na pódium a snažil se odmontovat mikrofony od řečnického pultíku. Když se mu to nedařilo, utrhl je i se stojanem, strčil si je do kapsy a odešel. Toho si všimnul jeden ze svědků, který pak incident popsal policii.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kuriózní krádež při vystoupení polského prezidenta zaujala redaktorku Pavlínu Nečáskovou

Další svědci řekli polským novinám, že policisté se k věci postavili velmi laxně. Pódium prý velmi volným tempem obešli, a tím jejich zásah skončil. Mladý zloděj už byl prý dávno pryč.

Veřejnost se teď ptá, jak se něco takového může stát na místě, které je kvůli prezidentově přítomnosti pod přísným drobnohledem ochranky, policie a dalších bezpečnostních sil.

Na internetu se objevují vesměs vtipné komentáře. Tvrdí třeba, že prezidentova ochranka je ve službě teprve pár dní a ještě neví, co má dělat. Většinu lidí také zajímá, co asi bude zloděj s mikrofony dělat.

Pavlína Nečásková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme