Turisty na řecké pláži vyhnal z vody žralok modrý. V Egejském moři se běžně nevyskytuje

U pláže poblíž letoviska Rethymnon na řeckém ostrově Kréta se objevil žralok. Plaval na mělčině blízko břehu, takže si ho návštěvníci pláže mohli zblízka prohlédnout, vyfotografovat a natočit. Záběry se objevily i na sociálních sítích. Jednalo se o druh žraloka modrého, který na lidi obvykle neútočí.

Video Athény Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poté, co se žralok na pláži objevil, lidé vyklidili prostor, ale vzápětí tvora začali fotografovat a filmovat. Na základě záběrů, které se objevily na twitteru, lze určit, že se jednalo o žraloka modrého. Úřady tedy usoudily, že nehrozí žádné nebezpečí a lidé se mohli zase vrátit do vody.

Žralok byl velký zhruba půl druhého metru, může však dorůstat i větších rozměrů. Nyní se vede debata, jak se tento živočich k břehům Kréty dostal, protože Egejské moře není tím, kde by se žralok modrý běžně vyskytoval.

Podobný případ se odehrál minulý týden, kdy moře žraloka modrého vyplavilo na jiném místě krétského pobřeží. Lidé se jej tehdy snažili dostat zpět do moře. Řecká média nyní uveřejnila návod, jak postupovat v obdobné situaci: je potřeba uvědomit především pobřežní stráž, která pak případně může vzácného tvora zachránit.

Na začátku srpna zaútočil v egyptském letovisku Marsá Alam žralok na českého turistu, který posléze podlehl následkům zranění. Incident zatím vyšetřují egyptské úřady. 

thk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme