Obchodní centra plánují zvýšit nájmy kamenným obchodům, píšou Hospodářské noviny. A stát vybírá podle deníku E15 stále víc peněz na dani z přidané hodnoty. Více ve výběru z médií Radiožurnálu.
V českém tisku se v pátek dočtete, že se má satelit z Brna dostat na oběžnou dráhu, informuje E15. Regionální Deník píše o útocích psů na člověka. Více ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.
„Zpravidla neušetříte,“ zdůrazňuje mluvčí České obchodní inspekce Jiří Fröhlich. Podle zkušeností inspekce se 9 z 10 zprostředkovatelů energií dopustí nějaké nekalé obchodní praktiky.
Vedení Amazonu tvrdí, že čtyři společnosti úmyslně zahltily nákupní platformu falešnými recenzemi. Tři z nich přitom zodpovídaly za zveřejnění hodnocení 350 tisíc recenzentů.
Celkem inspektoři rozdali pokuty za necelých 12 milionů korun. Nejčastěji na e-shopech chyběly informace o prodávaném zboží nebo o podmínkách reklamace.
Ruské zboží zákazník v českých internetových obchodech prakticky nenajde. E-shopy tak vyjadřují solidaritu vůči Ukrajině, která už dva týdny čelí ruským útokům.
V tisku se ve středu dočtete, že zaměstnanec soudu v Českých Budějovicích umožnil získat znalecké razítko desítkám zájemců, kteří neměli potřebné vzdělání, píše Právo.
Některým e-shopům tak už v průběhu září rostly prodeje o desítky procent. Nejvíc lidé nakupovali hračky pro děti. A internetové obchody hlásí, že objednávek přibývá.
Na 97 procent zákazníků bere při nákupech v internetových obchodech ohled na zkušenosti předchozích nakupujících, které popsali v recenzích, ukazuje průzkum.
„Všechny prognózy hovořily o katastrofě, ale ono se to velmi rychle srovnalo a naopak vyskočilo nahoru,“ říká k vývoji ekonomiky po pandemii podnikatel a investor Jiří Hlavenka.
Podle mluvčího inspekce Jiřího Fröhlicha šlo například „neinformování spotřebitele o možnostech reklamace, možnostech využívání mimosoudního řešení sporů“.
Necháváte si zboží z e-shopů posílat do samoobslužných výdejních boxů? Síť těchto automatických stanic se letos výrazně rozroste. Ze současné tisícovky skříní jich má být v Česku až trojnásobek.
Koronakrize přiměla Čechy změnit své nákupní, ale i platební zvyklosti. Do popředí se dostaly nejen online platby kartou, ale i odložené platby za zboží.
Slavnostně spuštěný obchod s elektronickými dálničními známkami havaroval hned po startu. Kam ministerstvo dopravy došlo od dob stamilionového tendru na tuto malou internetovou zakázku?
Namísto uvnitř svých obchodů prodávají doslova na ulici. Právě takovou strategii volí někteří obchodníci, aby mohli fungovat navzdory vládním omezením.
Tržby výrazně klesly v knihkupectvích ve velkých obchodních centrech. K dohnání výpadku tržeb z jara, kdy byla dva měsíce uzavřena knihkupectví, nepomůže ani předvánoční trh.
Ve středečním tisku se dočtete, že vlastníci polí a lesů chtějí víc práv při odstřelu zvěře. Zvěř totiž průměrně poškodí až 64 procent listnáčů, píší Hospodářské noviny.
Nakoupíte na internetu, zboží přijde poštou. A co když ne? Nakupování online je jednoduché a pohodlné, existuje ale několik pravidel, která byste si měli pohlídat.
V minulém týdnu se tržby proti předchozímu období zvýšily o 12,5 procenta na téměř 11 milionů dolarů, tedy asi 270 milionů Kč, denně. Vyplývá to z měření společnosti Roivenuse.
Někdy i dlouhé minuty čekají lidé ve virtuálních frontách při nákupu potravin online. Hlavním důvodem je enormní zájem o nakupování jídla přes síť. A to kvůli pandemii nemoci Covid-19.
Kdo chce prodávat, míří na síť. V době zákazu prodeje v Česku kvůli nemoci COVID-19 roste rychle zájem o zakládání nových e-shopů. Prodejci tak chtějí co nejrychleji dostat výrobky k zákazníkům.
„Nouzový stav vyhlášený v řadě zemí se odráží i na složení nákupního košíku. Češi i Slováci volí e-shop jako bezpečnější variantu nákupu,“ říká mluvčí internetového obchodu Alza.cz.
Pro spotřebitele by se páteční půlnocí nic změnit nemělo. Velká Británie bude ještě procházet přechodným obdobím, kdy se všechny změny budou dolaďovat.
„Celé je to od počátku špatně. Hrubě se mi to nelíbí. Bude se o tom jednat. Myslím, že to bylo tak zorganizované a vypsané, že by to mělo být zrušeno,“ zkritizoval zakázku premiér Andrej Babiš.
Zakázka probíhala v režimu důvěrné, ministerstvo z toho důvodu neuveřejnilo podrobnosti o zakázce. Není tedy jasné, kolik budou jednotlivé položky jako e-hop, call centrum nebo mobilní aplikace stát.
Podle mluvčího spotřebitele ale nejvíce trápí podvodníci v e-shopech. Rizikové nákupy na internetu zpravidla nejsou u seriózních a prověřených obchodů.