humor

|Martin Balucha |Výtvarné umění

Špatná hygiena, bláto, nepořádek. Komiks s humorem ukazuje život v uprchlickém táboře Džungle

Podmínky v uprchlickém táboře u francouzského města Calais nebyly dobré. Migranti žili v blátě, špíně a ve špatných hygienických podmínkách. Jejich příběhy stejně jako úsilí dobrovolníků se snaží vykreslit nový komiks. Kniha s názvem Les Nouvelles de la Jungle - tedy Novinky z Džungle - je jedním z posledních dílu ze sbírky Sociorama, která spojuje komiks se sociologií.

|Jan Šmíd |Zprávy ze světa

Týdeník Charlie Hebdo prožívá krizi. Z redakce odcházejí karikaturisté i redaktoři

Teroristický útok v redakci Charlie Hebdo, při kterém letos v lednu zahynula většina redaktorů, vyvolal celosvětovou solidaritu. V Paříži demonstrovalo za svobodu slova přes milion lidí. Více než devět měsíců po tragédii ale prožívá satirický časopis krizi. Jedním z důvodů je i obrovská suma peněz, kterou redakce Charlie Hebdo dostala, aby mohla týdeník dál vydávat.

Terry Jones ze skupiny Monty Python slaví sedmdesátiny a připravuje film

|Tomáš Pavlíček, Ivan Kytka, Simona Bartošová |Film

Dnes slaví sedmdesátiny jeden ze zakládajících členů umělecké skupiny Monty Python - Terry Jones. Do paměti fanoušků se zapsal jako neodolatelný představitel ženských rolí. Britská skupina Monty Python se ve svých skečích i filmech vyznačovala černým humorem a sarkasmem. Vznikla v roce 1969 a prakticky zanikla o dvacet let později. Teď se znovu dává dohromady při práci na novém filmu, který má režírovat právě Terry Jones.