podmíněný trest

podmíněný trest v textech na iROZHLASU

| ČTK |Regiony

Policisté připoutali opilou ženu k mřízi, soud jim vyměřil podmíněné tresty

Okresní soud v Uherském Hradišti ve čtvrtek uložil podmíněné tresty třem policistům, kteří přivázali opilou výtržnici v cele k mříži. Státní zástupce Leo Foltýn pro ně navrhl roční podmínky. Soud je uložil dvěma policistům, třetí dostal podmíněný trest na rok a půl. Muži vinu odmítají. Rozsudek není pravomocný, neboť si ponechali lhůtu pro podání odvolání. Obžalovaným hrozilo až pět let vězení.

|Tereza Janouškovcová Bartůňková, Ivo Opletal, Vojtěch Kouřímský |Zprávy z domova

Soud potvrdil řidiči Smetanovi za vyhýbání se vězení podmíněný trest

Olomoucký krajský soud dnes potvrdil podmíněný trest Romanu Smetanovi. Za to, že se vyhýbal vězení, dostal olomoucký řidič tři měsíce s odkladem na 14 měsíců. Smetana politikům na předvolebních plakátech připsal své komentáře a přimaloval jim tykadla. Za to ho okresní soud potrestal obecně prospěšnými pracemi. Ty však Smetana odmítl, a musel tak na sto dní do vězení. Tomu se muž vyhýbal, policistům se sám dobrovolně přihlásil až po čase.

|Lenka Kabrhelová, Matěj Skalický, Marína Dvořáková |Zprávy ze světa

Moskevský soud zmírnil rozsudek jedné z členek Pussy Riot. Další dvě zůstávají ve vězení

Odvolací soud změnil trest pro Jekatěrinu Samucevičovou, členku Pussy Riot, za protiputinovskou píseň v chrámu Krista Spasitele z nepodmíněného na podmíněný. Dalším dvěma členkám Pussy Riot soud verdikty potvrdil. Naděžda Tolokonnikovová a Maria Aljochinová stráví ve vězení dva roky.

|Martin Drtina, Český rozhlas, Lucie Maňourová, Kristina Winklerová, Jan Bumba |Zprávy z domova

Trpišovského potrestal soud za agresivní jízdu dvouletou podmínkou

Středočeský krajský soud odsoudil Aleše Trpišovského za agresivní jízdu a ohrožování pomalejších řidičů na dálnici D1 na dva roky podmíněně se čtyřletým odkladem. Zároveň mu na sedm let zakázal řídit motorová vozidla. Trpišovský si rozsudek poslechnout nepřišel. Omluvil se ze zdravotních důvodů.