Do Česka se vrátí zima. Od středy by mělo sněžit i v nížinách

Tento týden se v Česku znatelně ochladí. Podle meteorologů by ve středu i ve čtvrtek mělo sněžit i v nížinách a noční teploty klesnou až na mínus tři stupně. Meteorologové proto od úterý varují před sněhovými jazyky.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sníh. Ilustrační foto. | Foto: Michal Polášek | Zdroj: Český rozhlas

Ty se budou kvůli větru a sněžení tvořit ve vyšších polohách. „Výstraha bude v platnosti od úterka od 17 hodin a bude platit zejména pro polohy nad 700 metrů," říká meteorolog Stanislav Racko.

Výstraha platí v krajích Libereckém, Ústeckém, Karlovarském, Pardubickém, Královéhradeckém, Olomouckém a Moravskoslezském. Ochlazovat se má i ve středu, meteorologové budou tedy výstrahu dále upřesňovat.

„V důsledku postupného ochlazování se bude na našem území snižovat hranice sněžení, v pondělí přibližně od 600 metrů, v úterý od 400 metrů a k večeru předpokládáme sněžení i v nižších polohách," uvedli meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu.

Opatrní by měli být hlavně řidiči. Je třeba sledovat dopravní zpravodajství a informace Horské služby. Mrazy by ale mohly uškodit třeba i na zahradách, Josef Novotný ze svazu zahrádkářů proto radí na vysazené sazenice venku nebo i ve fóliovníku natáhnout přes noc netkanou látku

„Netkanou textilii natáhnout a ono to přeci jenom trošku zarazí, když přijde nějaký přízemní mrazíček," radí Novotný.

Přestože lyžařská sezona už skončila, o víkendu se možná bude lyžovat v Krkonoších, popisuje ředitel skiareálu Černá hora Petr Hynek. „Aktuálně se budeme rozhodovat před víkendem, na sobotu a neděli spustíme areál v Peci pod Sněžkou, kde by byli k dispozici lanovka Zahrádka Expres a vlek Javor," vysvětluje Hynek. Jestli se v Krkonoších o víkendu vleky rozjedou, by mělo být jasné ke konci tohoto týdne.

Tereza Chlubná, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme